#bigKūryba

Nuotrauka be fotografo. Greitai.

Algimantas Bakšys prieš 4 m.

Kolegė švenčia gimtadienį. Kiti pasišokinėdami įneša tortą, o jubiliatė jau išsirenka žvakių pūtimui tinkamiausią stovėseną. Kolektyvas sugalvoja, kad reikia padaryti nuotrauką ir ją patalpinti į įmonės „Facebook“ paskyrą. Puiki mintis! Bet… „Kas iš jūsų fotografas?!“, „Prasta nuotrauka pakenks mūsų komunikacijai“, „Ar tai atitiks brandbooką?“ — kalbasi kolegos. Nieko baisaus: ir telefonu galima padaryti puikią nuotrauką. Jums reikės:

Judėti

Dažnai galvojame, kad nuotrauka bus nuobodi, nes toks yra ir pats fotografuojamas objektas. Tačiau ne tai lemia rezultatą. Ir net ne ryškios spalvos ar megapikseliai. Vaizdas mums gali pasirodyti nuobodus todėl, kad būtent tokį jį jau esame matę. Ir gal jau šimtus kartų. Todėl nuotrauką paversite patrauklia paprasčiausiai atsitūpę, pasilypėję ant kėdės ar truputį žengę į šoną.

Pajudinkite kolegę taip, kad ji savo kūnu uždengtų ant sienos esantį šviesos jungiklį. Pasisukite taip, kad jai iš ausies nekyšotų lango rankena. Paleiskite telefoną žemyn, kad virš galvos netupėtų šviestuvas.

Vos pritūpus Žiogo ir Balu nuotrauka tapo mažiau buitiška

Vos pritūpus Žiogo ir Balu nuotrauka tapo mažiau buitiška

Matuoti

Profesionalios nuotraukos dažniausiai atitinka tam tikras kompozicijos taisykles. Viena populiariausių yra „trečdalių taisyklė“. Įsivaizduokite, kad vaizdas, kurį matote yra padalintas į 9 vienodus kvadratėlius. Pasistenkite, kad jūsų fotografuojamas asmuo atsidurtų ant linijų susikirtimų. Kiekviename išmaniajame telefone galima rasti funkciją, kuri šį tinklelį įjungia.

Žiogas ir Balu fotosesija nesimėgavo

Žiogas ir Balu fotosesija nesimėgavo

Neleiskite, kad kolegė būtų prispausta prie sienos: visuomet tuščiąją kadro dalį palikite toje pusėje, į kurią krypsta jos akys.

Kartais patogu nuotrauką daryti simetrišką. Tokiu atveju kadrą padalinkite per centrą į dvi dalis ir stenkitės, kad abi jos būtų veidrodinės. Liepkite kolegei vienodai sulenkti abiejų rankų pirštus, išcentruoti pakabuką bei patempti drabužius.

Karpyti

Viskas vis tiek netilps į langelį. Todėl svarbu pasirinkit, ne tik ką parodysite, tačiau ir ką paslėpsite. Vadovaukitės nykščio taisykle ir nekirpkite nuotraukos ties vieta, kurioje kūnas lenkiasi (pvz. riešu)

Pasirinkite įrašo paveikslėlio dydį. Pasak „Facebook“, tai turėtų atitikti 1:1 arba 4:3 proporcijas. Laikantis šių rekomendacijų jūs būsite užtikrinti, kad kiekviename įrenginyje nuotrauka bus atvaizduojama pilnu dydžiu. Kitu atveju atvaizdavimui sraute „Facebook“ ją apkirps iš kraštų.

Raudona yra blogai

Raudona yra blogai

Atsisiųskite VSCO programėlę. Ji jums leis atlikti šiuos kirpimus laikantis minėtų proporcijų. Telefonu darytos nuotraukos nepasižymi dideliu tonų diapozonu, todėl didelė tikimybė, kad vienoje ar kitoje nuotraukos vietoje bus arba per šviesu arba per tamsu. Naudodami VSCO programėlę jūs galite sušvelninti rezultatą pakoreguodami Highlights ir Shadows nustatymus. Situaciją taip pat pagerinkite naudodami filtrus, tačiau nepersistenkite!

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Privatumo politika