#bigIšmintis

Kritę „Instagram“ rodikliai: pasitikrink, ar atsidūrei socialinio tinklo juodajame sąraše

Gustė Kelpšaitė prieš 1 m.
Pirmą kartą publikuota: DELFI

Komunikacija socialiniuose tinkluose nepradedama šiaip sau – kiekvienoje strategijoje nustatoma siekiamybė ir tikslas: didinti žinomumą, skatinti pardavimus, o kartais ir pakeisti požiūrį į prekės ženklą. Jei trumpai, rezultatą, kaip pavyko to siekti, dažniausiai matuojame analizuodami rodiklius – pasiektų žmonių skaičių, įsitraukimo rodiklį, spustelėjimo kainą ir t. t. Todėl vienas labiausiai gąsdinančių ženklų agentūrai – ryškus rodiklių kritimas kliento socialinio tinklo paskyroje.

Jeigu vieną dieną, analizuodami savo įmonės instagramo paskyros rezultatus, pastebėjote, kad pasiekiamumas ir įsitraukimas – gerokai žemesni nei įprastai, pasitikrinkite, ar jūsų profilis nėra shadow-banned.

Vartotojams nematomas turinys

Shadow-banning – procesas, kai konkretaus vartotojo socialiniuose tinkluose publikuojamas turinys tam tikra prasme blokuojamas ir neprieinamas kitiems vartotojams. Kai tai vyksta instagrame, tavo turinys nėra matomas jokiam kitam socialinio tinklo vartotojui, išskyrus tuos, kurie jau seka paskyrą – t. y. neatsiranda nei grotažymių, nei Explore skiltyse.

Dažniausiai šiame „juodajame sąraše“ paskyra atsiduria dėl keleto priežasčių, ir visos jos laikomos „Instagram“ naudojimo taisyklių pažeidimais:

 • Naudojiesi trečiųjų šalių programėlėmis, botais ar kitomis priemonėmis, auginančiomis sekėjų skaičių. Prie šių pažeidimų gali būti priskirtos ir platformos, automatiškai publikuojančios įrašus, pvz., „Grum“, „Onlypult“ ar „Schedugram“. 
  Administruojantys keletą instagramo paskyrų taip pat turėtų prisiminti, jog dėl to paties IP adreso trečiųjų šalių naudojimas vienoje iš paskyrų gali neigiamai veikti ir likusias.
 • Piktnaudžiauji „Instagram“ dienos ar valandos limitais (pasirodo, tokie egzistuoja). Nors limitai kinta priklausomai nuo to, kokio „amžiaus“ tavo paskyra, dažniausiai socialinis tinklas apriboja vartotojo veiksmus iki 150 „patinka“, 60 komentarų bei 60 sekimo veiksmų per valandą.
  Šis punktas turi sąsajų su pirmuoju – jei nori naudotis socialiniu tinklu, turėtum elgtis kaip žmogus, o ne kaip robotas. 😊
 • Naudoji netinkamas arba draudžiamas grotažymes. Net jei iš pirmo žvilgsnio jos atrodo visai nekaltos, netinkamas jų naudojimas gali atkreipti tinklo dėmesį ir įtraukti jas į nenaudotinų gretas, o tavąjį profilį staiga paversti tarsi nematomu.
  Tiesa, čia visai lengvai gali pasitikrinti, ar tavo turinys nėra blokuojamas dėl netinkamų grotažymių. Įdomumo dėlei, patikrinau keleto populiarių Lietuvos instagramo veikėjų turinį, taigi blokuojamos šios grotažymės: #date, #sexy, #onfire, #lingerie, #women ir… #Žmonės2020.
 • Tavo paskyrą dažnai žymi kaip netinkamą – tai greičiausias būdas sulaukti „Instagram“ susidomėjimo. Jeigu profilis pripažįstamas kaip pažeidžiantis taisykles, jis gali būti ne tik įtrauktas tarp shadow-banned paskyrų, bet net ir deaktyvintas.

Kilo įtarimas, kad tai nutiko tavo paskyrai?

Jeigu numanai, kad tavo paskyros rodikliai krito būtent dėl shadow-ban, patikrink tai itin paprastai – įkėlęs įrašą į instagramą pažymėk jį keletu hashtagų (pasirink retai naudojamus, kad tavo turinio neprarytų didžiulis kitų įrašų srautas) ir paprašyk 2–3 tave sekančių žmonių patikrinti, ar tarp įrašų su nurodytomis grotažymėmis mato tavąjį. Jeigu jo ten nėra, sveikinu – tu „išrinktasis“.

Nėra padėties be išeities – shadow-ban tęsiasi 14 dienų, todėl jei gali leisti sau prabangą laukti, taip ir daryk, tačiau dvi savaitės rekordiškai kritusių rodiklių gali būti tiesiogiai proporcingos rekordiškai kritusioms pajamoms, todėl ištraukime tavo paskyrą iš pasiekiamumo ir įsitraukimo duobės:

 • Peržiūrėk visus savo įrašus ir pašalink netinkamus.
 • Atsiek savo paskyrą nuo visų trečiųjų šalių programų, kurias naudojai.
 • Nenaudok uždraustų grotažymių ir apribok jų skaičių.
 • Ištrink grotažymes iš shadow-banned įrašų aprašymų.
 • Keletą dienų leisk sau pailsėti nuo „Instagram“ – nepublikuok įrašų, nelaikink, nekomentuok ir neatsakinėk – BŪK ŽMOGUMI.

Taip, labai smagu stebėti, kaip per naktį sekėjai užauga šimtais, o sekmadienį nereikia galvoti apie rankinį įrašo publikavimą instagrame. Bet dar smagiau žinoti, kad tavo profilis yra matomas, o visi sekėjai – realūs žmonės ir potencialūs paslaugos ar produkto vartotojai. Sėkmės!

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Privatumo politika