#bigDizainas

Iliustratyvi transformacija 2020 metais

Vladas Puchalskij prieš 1 m.

Šiuolaikinės iliustracijos, dažniausiai piešiamos kompiuteriu, nuėjo ilgą kelią nuo paprasčiausio eskizavimo ant popieriaus. Nauji ir vis tobulėjantys įrankiai reiškia, kad menininkai gali paprasčiau eksperimentuoti su iliustracijos stiliais bei greičiau perteikti savo mintis. Taigi praėjus pirmajam naujųjų metų mėnesiui įdomu, kokias iliustracijos tendencijas jau galime pastebėti internete?

Abstrakcija– sugrįžimas į piešimo pagrindus

Iliustracija gali pasigirti savo universalumu: rinkodaros specialistams ji padeda efektyviau bendrauti socialinėje medijoje, tinklaraščiuose, plakatuose, taip pat užima svarbų vaidmenį kuriant prekės ženklus.

Vaizdinė komunikacija, palyginus su parašytu tekstu, yra pranašesnė, nes peržengia kalbos barjerą, todėl gali pasiekti daug didesnę auditoriją. Būtent todėl vis daugiau prekės ženklų pradėjo naudoti kad ir paprastas iliustracijas, o toks populiarus buvęs detalumas praranda savo vertę.

2020 metais iliustracijos tapo dar abstraktesnės, paprastesnės ir svajingesnės, iš čia ir kyla abstraktaus meno tendencija. Vienas iš pavyzdžių yra italų menininkės Olimpios Zagnoli darbai. Jos kūryboje atsispindi lakios, figūrinės formos, nuspalvintos ryškiomis ir akį traukiančiomis spalvomis.

Tekstūra – nuotraukos gyvybiškumas

Tekstūra jau ne pirmus metus itin populiari tarp iliustratorių, tai patogus būdas pagerinti vizualinį efektą. Grūdėtumas arba neįprastas raštas gali būti geriausias metodas siekiant papildyti paprastą vektorinę iliustraciją, pridedant papildomą sluoksnį, kuris pagyvina visą darbą. Tekstūros dažniausiai naudojamos šešėliams paryškinti, gylio efektui sukurti arba skirtingoms spalvoms subtiliai sujungti. Pažvelgę į Tomo Froese darbus iškart galime pastebėti iliustracijose novatoriškai naudojamas tekstūras ir faktūras, jos papildo paprastas geometrines formas ir šios iškart tampa gyvybiškesnės ir žavingesnės.

3D daugiau už 2D

3D tendencija pasiekė kulminaciją dar 2019 m. ir nežada taip greitai pasitraukti iš populiarumo aukštumų, daugiausia – dėl šiuolaikinių technologijų ir programinės įrangos galimybių. Taigi ir toliau matysime nuostabias grafines 3D kompozicijas bei iliustracijas.

Kūrėjai, norėdami savo darbus paversti dar kūrybingesniais, 3D iliustracijas pradėjo naudoti kartu su nuotraukomis ir įvairiais plokščiais objektais, kurdami kontrastą ir įsimintinumą. Peterio Tarka iliustracijų stilius yra paprastas ir švarus, o jo plokščios iliustracijos išsiskiria trečiąja dimensija. Autorius sukūrė keletą darbų tokiems populiariems prekės ženklams kaip „Apple“ ir „Nike“, taip dar labiau išpopuliarindamas 3D.

Geometriškai izometriška

Izometrinės iliustracijos daugelį metų buvo įtrauktos į tendencijų sąrašą, ir logiška, kad jos išgyveno daugybę transformacijų. Ši grafikos rūšis dažnai naudojama infografikuose, interneto ar prezentacijų dizainams, todėl tai patogus metodas vaizduoti trimatį objektą 2D paviršiuje. 2020 m. izometrinis dizainas tapo visiškai animuotu ir patraukliu vizualiniu sprendimu, o Mauco Sosa parodo, kaip izometrinės iliustracijos gali tapti dar realistiškesnės. Tikimasi, kad šios iliustracijos taps tikroviškesnės, perims dar daugiau 3D charakteristikų bei interaktyviai judės ir žais su auditorija.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Privatumo politika