Socialinės medijos vertėjo akimis

2018 m. vasario 28 d. - Jonas Barauskas

Vertimas ir socialinės medijos – kuo šios dvi sritys panašios? Ar išvis galime jas lyginti? Manau, kad taip, nes panašumų jos tikrai turi. Pagrindinis iš jų yra komunikacija – akivaizdus bendravimas, kuris vyksta tarp dviejų šalių. Vertėjo užduotis yra ne tik išversti tekstą į kitą kalbą, bet ir tarpininkauti tarp teksto autoriaus ir skaitytojo, perteikti mintį ir sudominti adresatą. Panašiai ir socialinių medijų ekspertai tarpininkauja tarp užsakovo ir gavėjo, kurį turinys turėtų „užkabinti“. Tai, ko gero, ir yra didžiausias šių dviejų sričių panašumas.

Kitokia aplinka

Norint palyginti vertimą ir socialines medijas, vertėtų aptarti ir jų skirtumus. Galimybė išbandyti save kitoje srityje atsiranda ne kiekvieną dieną. Kartais privalai išlipti iš komforto zonos ir priimti neįprastus sprendimus, juk sėkmingiausi dalykai įvyksta tuomet, kai žmogus pasiryžta rizikuoti.

Pirmieji žingsniai atrodo paprasti, o susidoroti su patikėtomis užduotimis – vieni juokai. Tačiau viskas gali gana greitai pasikeisti. Šiuo atveju kalbu apie teksto kūrimą. Jis vertėjui dažniausiai nekelia problemų, tačiau, lyginant su socialinėmis medijomis, išryškėja didžiulis skirtumas – darbo tempas. Paprastai vertėjai, kurie verčia raštu, yra įpratę turėti pakankamai laiko užduočiai atlikti, todėl darbus gali atlikti ramiai. Socialinių medijų srityje tempai kur kas spartesni, reikia gerokai pajudinti galvą ir pirštus. Biuras sukasi aplink – kartu privalai suktis ir tu.

Naujos žinios

Prisilietus prie šios srities tenka iš naujo susipažinti su socialiniais tinklais. Paprastas vartotojas dažnai net nesusimąsto, kokias galimybes teikia „Facebook“ ar „Instagram“. Paprastai matoma tik fasadinė pusė ir naudojamos pačiomis paprasčiausios funkcijos. Atlikta praktika padeda suprasti, kad egzistuoja ir kita, kur kas gilesnė pusė, po kurią kasdien naršo komunikacijų ekspertai ir puslapių administratoriai.

Dar vienas įdomus atradimas – socialinių tinklų bendruomenės pažinimas, domėjimasis turiniu, kuris galėtų ją labiausiai patraukti ir įtraukti. Galų gale, šiek tiek padirbėjus susidaro aiški nuomonė apie šios srities projektų vadovų darbo specifiką. Tai veikla, kuri verčia nuolat būti pasirengus bet kam ir turėti stiprius nervus, o ir darbo valandos čia dažnai nėra skaičiuojamos. Kita vertus, žmogus, dirbantis su socialinėmis medijomis, kiekvieną dieną save praturtina naujomis žiniomis – nesvarbu, ar tai sveikesnės gyvensenos patarimai ar interjero paslaptys.