bigPraktika. Kaip atrodo trys mėnesiai socialiniuose tinkluose?

2017 m. birželio 23 d. - Ieva Stankaitytė

Tikrai tikiu, jog nesu vienintelė, kuri užmiega bei rytą pasitinka naršydama socialiniuose tinkluose. „Facebook“, „Instagram“, „LinkedIn“ – be jų man būtų sunku įsivaizduoti savo dieną, o dabar su šiais tinklais draugauju dar dažniau, kadangi pastaruosius tris mėnesius atlikau praktiką socialinių medijų agentūroje. Todėl nusprendžiau ir su Jumis pasidalinti savo įspūdžiais bei patirtimi įgyta bigNow.

Kaip viskas prasidėjo? Na, visų pirma, turbūt kaip ir daugelis studentų, turėjau nemažai laisvo laiko, kurį norėjosi išnaudoti kuo naudingiau, todėl pamaniau, jog praktika tam puikiai tinka. Nesunku suderinti su studijomis, o nauda neįkainojama, kadangi praktikos metu galima ne tik labiau pažinti dominančio darbo sferą, bet ir įgauti naudingos darbo patirties dar studijuojant. Taigi, vieną dieną naršydama pamėgtame „Facebook“ tinkle pamačiau JĮ – praktikos skelbimą bigNow agentūroje, o pasidomėjusi dar labiau šia agentūra, nekilo dvejonių, jog turiu pabandyti. Taip prasidėjo mano bigPraktika.

Trys mėnesiai praleisti Rožių alėjoje prabėgo itin greitai, tačiau nebuvo nei vienos dienos, kada nesinorėtų ateiti į ofisą. Ne tik dėl draugiško kolektyvo, kačiuko plakato, kuris man, senai kačių gerbėjai, praskaidrindavo dieną, bet ir todėl, jog čia kasdien laukdavo vis naujos užduotys, nauji iššūkiai.  Darbas socialinių medijų agentūroje neapsiriboja vien tik anksčiau išvardintų tinklų administravimu, bet ir įvairių projektų planavimu bei įgyvendinimu. Reikia nuolat būti budriu, originaliu. Įdomios užduotys, iškilę klausimai ir nauji sprendimo būdai neleido įsivyrauti rutinai.

Viskas pavyko puikiai, galiu drąsiai teigti, jog praktika viršijo mano lūkesčius, todėl norėčiau pasidalinti keliomis magiškomis tradicijomis, palikusiomis didžiausią įspūdį ir mano nuomone naudingomis ir kitų įmonių gyvenime:

  • Banalu? Bet tai būtina ir turbūt labiausiai mane sužavėjusi tradicija buvo būtent šie, ypač dažnai vykdavę mokymai, kurių metu savo žiniomis bei patirtimi dalindavosi ne tik agentūros komandos nariai, bet ir atvykę svečiai. Gauta informacija ne tik praturtindavo žinių bagažą, bet ir būdavo smagi bei naudinga pertraukėlė nuo darbų, po kurios visi būdavome dar labiau pasirengę nuversti kalnus.
  • Kaip sakoma, dvi galvos geriau už vieną, o kai kuriems projektams įgyvendinti norisi išgirsti kuo daugiau nuomonių, idėjų bei patarimų. Kolegos čia visada pasiruošę padėti bei pasidalinti savo mintimis, todėl diskusijos darbo tema ar kolektyvinis užduočių įgyvendinimas– maloni kasdienybė.
  • Neformali aplinka. Be abejo, bendri užsiėmimai ar susitikimai po darbo neformalioje aplinkoje padeda ne tik greičiau adaptuotis naujoje aplinkoje, bet ir stiprina kolektyvo santykius, todėl atmosfera darbe tampa daug malonesnė, o ir dirbti daug lengviau.
  • Netradicinės darbuotojų atrankos. Visi žinome, jog konkurencija darbo rinkoje šiuo metu yra pakankamai įtempta, o rasti socialinės medijos specialistus nėra paprasta, todėl į darbuotojų atranką čia žvelgiama originaliau ir išmintingiau. Kandidatui skiriamos įvairios užduotys, kurios jam padeda atskleisti savo talentus bei gebėjimus, o darbdaviui lengviau atsirinkti tinkamus ateities darbuotojus.

Tad pabaigoje noriu dar kartą padėkoti už galimybę prisijungti prie bigKomandos ir didelius didelius nuotykius patirtus drauge!